Святой источник
    Вход Регистрация
Специалист по обустройству родников, святых источников

Молитва Тропарь мученику Василию Мангазейскому

Автор: Плаксин Олег
Опубликовано: 3 июля 2009 г. 22:29, посмотрело: 4983
Мученики

Молитва Тропарь мученику Василию Мангазейскому

Молитва
Святый мучениче Христов Василие, радости святых единовсельниче, нашех скорбей и печалей пременителю и всякого зла демонскаго губителю, припадая, моли ти ся: прииди в заступление мое, яко да очистится ум мой от деяния греховнаго, понеже лишаются за сие благодати Божия; не имея тверда основания к покаянию, даждь ми умиление душевное и слезы грехоомывательныя, воздеже руце твоя святыя за убогую мою душу ко Господу Иисусу Христу, не остави мене грешнаго, ради моего невоздержания, укрепи мя, бедствующаго душевными помыслы и внешними обуревании, имиже сам себе вина бываю, или от ненавидящих мя вправду, но вся по грехом моим праведно быти исповедаю. Буди ми, малодушному, покровитель и поборник благ и милостив, присещай мя, грешнаго, в скорбех и печалех и сохраняй от всякого смущения противнаго, да не когда прогневаю Бога моего и тебе, смолебника моего благаго, но утверди мя молитвами твоими в страсе Божии и достойна покажи своея всегда милости. Аминь.

Тропарь праведному Василию Мангазейскому, мученику, глас 8
Богатство видев чистыя души твоея, Василие, украсти тщашеся праведных враг, подусти господина твоего, иже покраденнаго ради богатства своего предав тя судии, и от того неповинне многия претерпел еси муки, непобедим пребыв до смерти. Тем, яко приемый венец страдания от всех Владыки, моли всем от напастей свободным быти, чтущим любовию святую память твою.

Тропарь на Перенесение мощей мученика Василия Мангазейского, глас 8
От града Ярославля Божиим смотрением в страну Сибирскую пришедшаго и за целомудрие от господина своего в Мангазеи пострадавшаго, блаженнаго Василия почтим, егоже Христос Бог мученическим венцем венча на Небеси, нетлением и чудесы прослави на земли. Ты же, честный страдальче, предстательством своим страну нашу в мире сохрани и молися о спасении душ наших.





Основан в 2008 году