Святой источник
    Вход Регистрация
Специалист по обустройству родников, святых источников

Молитва святителю Иоанну митрополиту Тобольскому

Автор: fifik13
Опубликовано: 27 ноября 2009 г. 16:46, посмотрело: 13044
Святители

Молитва святителю Иоанну митрополиту Тобольскому

МОЛИТВА
О, Великий Сибирский чудотворче святителю Иоанне, со смиренным сердцем и душею умиленною, приносим мы грешнии, свои молитвы тебе, нашему отцу и молитвеннику. Виждь, святителю, яко беззакония наша превзыдоша главу нашу и несть у нас спасения надежды. Помози нам, всея Сибири чудотворче, от грехов наших избавитися, моли Господа и Спасителя нашего, да благодатию Своею возгреет Он в сердцах наших твердую веру во вся истины нашей Церкви православныя, да не появится в душах наших лукавых колебаний и сомнений в благотворности и спасительности всех заповедей Божиих.

А братий наших, иже по малодушию отступиша от Церкви Христовой, или работающе своим страстем, погубиша в себе веру во спасительность таинств Церковных, да приимет Господь через доброе покаяние паки в лоно Церкве православныя.

Ей, угодниче Божий, молися за всех нас, и отечество наше, да избавит нас Господь от глада, губительства и наипаче от нашествия иноплеменников, да пребывая в мире и тишине и угождении Господу Богу, мы, последующе твоему Святому житию, своею доброю христианскою жизнию прославим нашего Господа и вечное спасение улучим по милости нашего Спасителя. Ему же подобает слава, честь и поклонение во веки веков. Аминь.

МОЛИТВА СВТ. ИОАННУ НА ОБРЕТЕНИЕ МОЩЕЙ (29 ОКТЯБРЯ Н.С.).
В тяжкую годину бед и напастей, постигших Отечество наше от нашествия врагов, Господь яви тя, Святителю и Чудотворче наш Иоанне, яко Солнце пресветлое, согревающее и оживляющее скорбные сердца наша светом любви и милосердия твоего, разгоняющее облежащий нас мрак уныния, печали, скорби и страданий и веселящее надеждою на скорое успокоение, мир, тишину и безмятежие в земли нашей. Пробави милость твою, отче святый, и впредь к нам грешным и недостойным, к земному Отечеству твоему ― державе Российстей, к стране Сибирстей и ко граду твоему и храму сему. Отпадшия соедини Святей Соборней и Апостольстей Церкви, заблудшия на путь правый настави, возгрей в хладных сердцах наших дух правыя веры, крепкия надежды и любви христианския. Помози нам быти верными и послушными чадами Святыя Церкве Христовой, старость поддержи, юныя уцеломудри, младенцы воспитай, сирыя защити, бедныя и немощныя посети твоею милостию, скорбящия утеши, малодушныя поддержи, болящия исцели твоею благодатию. Ей, просим, не отрини, святителю Христов Иоанне, грешнаго и смиреннаго моления нашего и услыши нас припадающих умиленною душею и сокрушенным сердцем пред пречистою ракою мощей твоих и святым образом твоим. Буди нам помощник и покровитель и в сей жизни и по отшествии из нея, да сподобимся и мы нескончаемыя блаженныя жизни, юже уготови Бог любящим Его, Аминь.

Составил митр. Варфоломей Новосибирский 1946-1950 гг.





Основан в 2008 году