Святой источник
    Вход Регистрация
Специалист по обустройству родников, святых источников

Молитва и Акафист пред Чубковской иконой Одигитрией Путеводительницей Богородицы

Автор: wasil771
Опубликовано: 24 июля 2011 г. 21:09, посмотрело: 12484
Божия Матерь

Молитва и Акафист пред Чубковской иконой Одигитрией Путеводительницей Богородицы

МОЛИТВА Ко Пресвятей Владычице нашей Богородице и Приснодеве Марии, чтомая‚ у Ея Чудотворной Явленной Иконы Божией Матери Чубковская Одигитрия / Путеводительница

О, Пречистая Госпоже Богородице, Мати Боголюбивая Чубковская, Надеждо нашего спасения! Воззри милостиво на предстоящие у Иконы Твоей Чудотворной спасения ради. Прими наше сие хвалебное пение, пролей теплую Твою Молитву о нас, грешных, грешных и грешных, ко Господу нашему Иисусу Христу, да презрев вся наша согрешения, спасет и помилует нас.

О, Предивная Владычице! Покажи на ны Чудные Милости Твоя, сохрани и помилуй пастырей Церкви Святой Православной и всех православных христиан. Молим Тя усердно-избави нас от всякия скорби, настави неразумных раб Твоих на путь делания всяких добродетели и благостыни, спаси от искушений и болезней внезапных, изми от клеветы и ссоры, сохрани от молниеносного грома, от запаления огненного, от потопления водного, от глада, труса и смертоносныя язвы Подай нам, уповающим на Милость Твою, Свою Милостивую Помощь в пути, на рецеи на море, на суше, защити Дланию Твоею-от злых зверей, от огня, от воды, от пули, да не погибнем люте.

О, Всемилостиваяи Боголюбивая Мати, с твердым упованием к Тебе возсылаем нашу убогую молитву. Не отрини слез наших и воздыханий, не забуди нас вовся дни живота нашего, но всегда пребывай с нами! Молим Тя коленопреклоненно и усердно - Твоим Заступлениеми Ходатайством у Господа нашего - подай нам утешение, защиту и помощь, да хвалим, славим и величаем Преблагословенное и Всепетое Имя Твое всегда ныне и присно, и во веки веков.
Аминь.


Акафист Пресвятой Богородице пред Чудотворной иконой Ея Смоленской Одигитрией Чубковской Путеводительницей
Молитва и Акафист пред Чубковской иконой Одигитрией Путеводительницей Богородицы





Основан в 2008 году